Online ders izle

Modern Eğitim GİRİŞ: 

Günümüz modern eğitim sisteminde kitaplar artık tarih olmaya başladı ki birçoğumuz dershaneyi bile istemez oldu. Buna karşılık olarak online ders izleme siteleri akla geldi. Bir çok öğretmen internet dünyasında web siteleri açarak kendi alanlarında videolu anlatım olarak ders vermeye başladı. Öğrencilerin ilgisini çeken bu siteler gün geçtikçe artmaya başladı. Bu olayı ilk olarak başlatan isim olan Ekolhoca diğer öğretmenlere yol gösterdi ve tabletlerde hazırlanmış videolar diğer öğretmenler tarafından internet sitelerine yüklendi.

Dershaneler Tarih mi Oluyor?

Normal olarak öğrenci çekemeyen dershanelerde artık videolu, fasiküllü eğitime geçiş yapmaya başladı. Okullarda da yaygın olmaya başlayacak olan Fatih projesi eğitim de görselliğin en büyük unsur olduğunu gözler önüne serdi. Öğrencilerin görsel olarak daha çok şey kavradığı uzmanlar tarafından açıklandıktan sonra artık dershaneler videolu, görselli eğitime hatta bilgisayarı olan öğrencilere CD ler vererek onlara katkıda bulunuyor. Bazı dershaneler ise internetten de üyelikle eğitim vermeye başlayacak gibi görünüyor.

Öğrenciler Memnun

Şayet bu web sitelerinden yararlanan öğrenciler de yayın yapan öğretmenler kadar mutlu olmalı çünkü öğrenciler evde ders çalışırken eğer dershaneye gitmiyorsa bu sitelerden birini açarak unuttuğu veya takıldığı bir yeri gözden geçirmesi mümkün.

Hangi siteler bu hizmeti veriyor?

Onlinedersler.org
Ekolhoca.Com
videodershane.com

.... gibi sayılacak bir çok site var ancak bunlar genel eğitim veren siteler dediğimiz gibi çoğu öğretmen kendi alanının dersini veriyor. Örneğin: Mustafa Tekinay(Fizik Öğretmeni) gibi

Eğer sizinde takıldığınız bir yer olursa online ders izlemek için bire bir siteleri ve yararlarını size anlattık..

Saygılar...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !